i.unv.rektorluk_yazisi

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanı Sn. Yunus Söylet, çevreye ve hayvan haklarına duyarlı bir bildiriyi ilgili dekanlık ve müdürlüklere yolladı.

Doğa ve hayvan haklarına yönelik bu duyarlılığı ve evrensel doğruları dile getiren Sn. Prof Dr Yunus Söylet’e Hayvan Hakları Federasyonu olarak teşekkürü bir borç biliyoruz. Kendisine aşağıdaki teşekkür belgemiz yollanmıştır

Tarih : 08.08.2009

Konu : Teşekkür

T.C

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI

 

SAYIN PRF.DR.YUNUS SÖYLET
Istanbul Üniversitesi Rektörü

 

Bu sıcak günlerde sesleri çıkmayan , her gün gerek belediyeler gerekse duyarsız vatandaşlar tarafından hor görülüp aşağılanan , bir kap suyun bile çok görüldüğü ve paylaşılmadığı bu dünyada o canların da  haklarını düşünmüş olan bir bilim insanını Haytap Hayvan Hakları Federasyonu  olarak yürekten kutluyoruz.

 

Şehirleşmenin ve teknolojinin şehirleri beton-asfalt-demir kütlesine dönüştürdüğü günümüzde, yaz aylarında susuzluktan ölen hayvan sayısı düşündüğümüzden çok daha fazla. Bu nedenle, makamınızca dile getirilen bu husus hayati önem taşımaktadır.

 

Yayınlamış  olduğunuz bu ince düşüncenin ,  uygarlık ve insanlık açısından takdire şayan bir davranış olduğunu , tüm üniversitelerin ve yetkili makamların da benzer davranışlar sergilemesi açısından örnek olmasını diliyoruz.

 

Sizin gibi hocalarımız , bilim insanlarımız olduğu için çevre hakkı ve hayvan haklarının gelişmesi konusunda federasyon olarak umut ve gurur dolu olduğumuzu bilmenizi isteriz

 

 

 

Av.Ahmet Kemal ŞENPOLAT

HAYTAP Hayvan Hakları Feerasyonu

Yönetim Kurulu  Başkanı

Paylaş