YEMLER

[scroller style=”sc1″ title=”Yem Çeşitleri” title_size=”10″ display=”cats” cats=”126″ orderby=”rand” number_of_posts=”44″ speed=”400″]

Sera-goldy-royalBalık yemleri genellikle vakumlanmış ambalajlar içinde satılır

Bu ambalajlar açıldıktan sonra yemler besin değerlerini 3-4 ay arası korurlar. Bu süreden sonra yemler hızla besin değerini kaybetmeye başlar ve bozulurlar. Çoğumuz aldığımız yemleri neredeyse bir sene hatta daha uzun süre kullanıyoruz. Bu yüzden hazır yemler alırken gramajı daha az olan yemleri tercih edin. Yemlerin besin değerini daha uzun süre koruyabilmesi için bir yöntem ise yemlerin vakum kapakları açıldığı günden itibaren bu yemleri buzdolabında tutmaktır, böylece yemler besin değerini 6 ila 8 ay arası korurlar.

Balıkların beslenmesi üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, balıkların sağlıklı olmaları için birçok vitamin ve minarallare ihtiyaçları olduğunu göstermiştir.

Balıklar gereksinimleri olan vitamin ve minarelleri almazlarsa büyümeleri durabilir, renklerinin parlaklığı kaybolabilir, üremeleri durabilir, hastalıklara karşı zayıf düşer ve hatta ölebilirler. Akvaryum balıklarının beslenmesi büyük firmalar tarafından incelenmiş ve bugün piyasada bulunan hemen hemen bütün hazır yemler balıkların sağlığı için gerekli vitamin ve minaralleri içinde bulundururlar.Ama yine de yem seçimine özen göstermeli, balığımızın türüne göre yemler almalı ve bu yemleri çok uzun kullanmamalıyız.