Artvin Valiliği Yüksek Makamına

Artvin ve Ardanuç  başta olmak üzere iliniz ilçelerinde 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulanmadığı  gibi, ekteki yazılar ve fotoğraflardan da görüleceği gibi sahipsiz hayvanlar hunharca ZEHİRLENİP katledilmektedir.   .
Daha önceki taleplerimize rağmen hala daha insani ve yasal koşullarda bakim merkezleri oluşturulmamış, Artvin Belediyesi ne ait barınak bir bakımevi olmaktan çok uzak, bir ölüm kampı durumundadır.

Bu bağlamda:
1. İl Hayvanları Koruma Kurulu acilen olağan ustu toplanıp, Artvin ve ilçelerinde zehirlemelerin durdurulması ve bakım evlerinin yapımına başlanması için karar alip acilen uygulanmasının sağlanmasını , mevcut barınağın şartlarının acilen düzeltilmesini yasada da geçtiği gibi bakımevi ve kısırlaştırma merkezi haline getirilmesini talep ediyoruz.

2. Şimdiye kadar inatla yasayı uygulamayan ve “zehirleme” gibi insanlık dışı yolu seçen Artvin ve Ardanuç Belediyeleri hakkında soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Bu belediyelerin çalışmalarını denetlemeyen ve “görev ihmalden” rapor tutmayan, bunu bakanlığa bildirmeyen “Artvin İl Çevre Müdürlüğü” hakkında soruşturma açılmasını talep ediyoruz.

4. Yasa gereği olan “Kaymakamlık Hayvan Hakları Denetim Elemanlarını” görevlendirmeyen  ve denetim yaptırmayan ilinizdeki ‘’İlce Kaymakamlıkları ‘’ hakkında soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
Yakardaki görevler yerine getirilmeyip, “zehirleme cinayetleri” islenmeye devam edilmesi halinde, tum ulusal ve uluslararası medya ile temasa geçilecek ve protesto başlatılacaktır.
Müracaatımıza ve yapılacak işler ve alınacak tedbirlere ilişkin somut cevaplar ve bilgi verilmesini 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi emir ve müsaadelerinize saygılarımızla

Arz ederiz.
Dr. Damla Şahin

HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Temsilcisi

Dagitim: BIMER, TBMM Dilekce Komisyonu Baskanligi, TBMM Cevre Komisyonu Baskanligi, Cevre ve Orman Bakanligi, Icisleri Bakanligi Mahalli Idareler Genel Mudurlugu, Diyanet Isleri Baskanligi, Artvin Il Cevre Mudurlugu, Artvin Belediye Baskanligi, Artvin Ilceleri Belediye ve Kaymakamliklari, Basin Kuruluslari, Partilerin Il ve Ilce Teskilatlari.

 

 

Paylaş