Mart ayının başlarında Burdur a bağlı Bucak ilçesinde gece kimsenin olmadığı bir saatte özel mülk e girerek 6 yavru köpeciği ayaklarından bağlayarak kurşunlayıp öldürmüşler daha sonra bahçe dışına çıkartıp atmışlardı..HAYTAP İmdat telefonuna ulaşan bu imdat çağrısı üzerine yayın yapmış, aynı zamanda ulusal basına da göndermiş ve resmi kurumlara bu katliam la ilgili kişilerin bulunması için soruşturma dilekçeleri göndermiştik…Soruşturma sonuçlandı…BU HAYVANCIKLARI ÖLDÜREN KİŞİ YAKALANDI VE İTİRAF ETTİ…

http://www.gundemburdur.com/kopek-katiline-5-bin-460-tl-ceza.html

Burdur’un Bucak ilçesinde köpek yavrularının av tüfeği ile öldürülmesinin zanlısı Mehmet Dursun Özdemir’e Burdur Valiliği tarafından 5 bin 460 TL İdari Para Cezası verildi. Zanlı para cezasını peşin öderse 4 bin 095 TL ödeyecek.

Burdur’un Bucak İlçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde geçen ay meydana gelen olayda bir evin avlusunda bulunan altı yavru köpek av tüfeğiyle vurularak öldürülmüştü. Emniyet ekiplerinin yaptığı araştırmada olayın faili olarak aynı mahallede ikamet eden 22 yaşındaki Mehmet Numan Özdemir yakalandı. Sorgusunda köpekleri kendisinin öldürdüğünü itiraf eden Özdemir yavru köpeklerin kendisine ait ineklere zarar verdiği için öldürdüğünü belirtti.

Özdemir’e 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile Sahipsiz ya da güçten düşmüş hayvanların 3285 sayılı Hayvan Sağlığı Zabıtası Kanununda öngörülen durumlar dışında öldürülmesi yasaktır maddesi gereği köpek başına 910 TL olmak üzere toplam 5 bin 460 TL idari para cezası verildi.

Paylaş