sigorta_karari_2
sigorta_karari_3
sigorta_karari_4
sigorta_karari_5
sigorta_karari7

 

sule_kadikoy_3._asliye_hukuk_karar

 

Sahipsiz hayvanların da sigorta teminatı kapsamına girmesi açısından Anadolu Sigorta tarafından kabul edilen bu kararın tüm diğer sigorta şirketlerine de örnek olmasını diliyoruz. Yıllardan beri söylediğimiz bir kuram , pratikte ilk örneğini bu kararla ortaya çıkardı. Bu kararın sizler tarafından faydalanabilmesi için yayınlamayı uygun gördük. İlerde olası teminat kapsamı ihtilaflarında ikna etmek için bu kararı kullanmanız fayda sağlayabilir. Çünkü bu karar da verilmeden önce Haytap İzmir temsilcilerimiz bu yönde oldukça yoğun çaba sarfettiler.

Henüz bununla ilgili olarak emsal olabilecek bir mahkeme kararı yok ancak sokak hayvanları ile sık sık temas halinde olan ülkemizin uygulaması açısından ilk örnek olması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Lütfen bu kararı saklayın. Arkadaşlarınızla paylaşın. Bu vesile ile Anadolu Sigorta yönetimine tekrar teşekkür ediyoruz.

Daha önceden bu konuda çıkmış olduğumuz televizyon yayınları ve bu konudaki makale için lütfen aşağıdaki linklere de bakın.

 

Av. Ahmet Kemal Şenpolat’ın bu konuda daha önceden çıkan yazısını okumak için tıklayınız…

Aynı konudaki CNN TURK TV Programını izlemek için tıklayınız…

Gazete haberi için tıklayınız.

 

kasko_haberi_2012

Paylaş