Şile Belediye Başkanı için HAYTAP üye derneği DOHAYKO Kadıköy Temsilcisi Hasan Ateş tarafindan
1- 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun ve ilgili mevzuatın belediyelere yüklediği görevleri ve sorumlulukları yerine getirmemek ,
2- İçindeki Hayvanların tahliyesini yapmadan mevcut hayvan barınağını yıktırmak ve hayvanların zarar görmelerine ve ölmelerine neden olmak tan dolayi savciliga başvurulmuştu.

Savcılık  şikayetin işleme konması için İçişleri Bakanlığına yazmış, İçişleri Bakanlığı da ŞİKAYETİN İŞLEME KONULMAMASINA ilişkin karar bildirmiş.  Bunun üzerine temsilcimiz Hasan Ateş DANIŞTAY’ a baş vurmuş ve içişleri bakanlığının bu kararının iptalini istemiştir.
DANIŞTAY da Hasan Ateş’in itirazını kabul edip İçişleri Bakanlığının BELEDİYE BAŞKANI İÇİN SORUŞTURMAYA İZİN VERMEYEN kararını  iptal etmiş, bu durumu Şile Cumhuriyet Başsavcılığına ve şikayetçiye göndermiş.
Belediye Başkanları ve görevliler için savcılığa başvurulduğunda İçişleri Bakanlığından her zaman SORUŞTURMA AÇILMASINA izin vermeyen karar geliyor. Bu aşağıda aslının aynı olarak paylaştığımız DANIŞTAY KARARI nı lütfen dikkatle okuyun, benzer durumlar için elinizde bulunsun.
Bu Danıştay kararı çok önemli, lütfen bilelim ve bu yazıyı saklayalım.

Bulunduğunuz yerdeki TÜM BELEDİYELERE de gönderelim.

 
Nesrin ÇITIRIK

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

sile_icin_danistay_karari_2011_1

sile_icin_danistay_karari_2011_2

Paylaş