Aşağıdaki dilekçeye ilçe eminiyet müdürlüğünden gelen cevabi yazı;

 

T.C.
BUCA KAYMAKAMLIĞI
İlçe Emniyet Müdürlüğü

Sayı    : 90144444.17948.(63211)/2013                                                                      29.04.2013
Konu  : E-Mail İhbarı.

esinonder@yahoo.com.tr

Ilgi      :  03.04.2013 tarihli Sikayet Dilekceniz hakkinda.

Ilgi sayılı dilekçe başvurunuzda, Polis Lojmanları Sitesinde oturan Dursun YILMAZ isimli sahsın 35 AU 6526 plakallı aracı ile bir köpeğe çarpmıs ve köpek ile ilgilenmemiş olup, gereğinin yapılmasını  talep etmektesiniz.
Konu ile ilgili olarak adli işlem yapılabilmesi için 11.04.2013 tarihinde Şirinyer Polis Merkezi Amirliği ile gerekli yazışmalar yapılmış olup, görevli Polis Memurları 15.04.2013 tarihinde saat: 10.00 da Cumhuriyet Savcisı ile görüşme yapmış, yapılan görüşme neticesin de Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN’ ın 5199 sayılı kanunun 14. Maddesi gereği idari işlem yapılması talimatinı almış, idari işlem yapilabilmesi icin 26.04.2013 tarihinde Buca Kaymakamlığı ile gerekli yazışmalar yapılmıştır.

Duyarlılığınıza teşekkür eder, anlık gelişen olaylarla ilgili 155 Polis imdat telefonunu aramaniz durumunda ekiplerimizce anında müdahale edilerek gerekli işlemlerin de anında yapılacağı hususunu;
Bilgilerinize rica ederim.

Ahmet USLU
İlçe Emniyet Müdürü
3.Sınıf Emniyet Müdürü

 

 


 

 

T.C. BUCA KAYMAKAMLIĞI

İZMİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

26.3.2013 tarihinde Polis LojmanlarI sitesinde oturan Dursun Yılmaz adlı kişi 35 AU 6526 plakalı Renault Megane marka arbasıyla, sitede yaşayan ve gönüllülerce bakılan bir köpegin ayakları üzerinden geçmiş ve köpek ile ilgilenmeyip onu o halde bırakıp gitmiştir. Gönüllü kişiler onu özel veterinere götürüp ameliyat ettirmiş ancak hayatı boyunca sakat kalacağı beyan edilmiştir.

Sonuç olarak, Hayvana eziyet verip,onunla ilgilenmeyerek giden kişiye 5199 sayılı kanun’nun 14.maddesi gereğince idari ceza verilmesini, Özel veterinere verilen 1800 liranın yarısının suçu işleyen kişinin ödemesinin sağlanmasını ve dilekçeme 4982 ve 3071 sayılı kanun gereğince yanıt verilmesini rica ederim.

Saygılarımla Esin Önder

Haytap Federasyonu İzmir Temsilcisi

Tc:……

Tel:….

 

 


 

ŞİKAYET

Kimden: Arzu Dilek Karamanlı < arzudilekkaramanl@yahoo.com.tr >

Merhaba Esin hanim,

Ben Arzu Dilek Karamanli..

Buca Akincilar Polis Lojmanlarinda site icinde oturuyorum,

Bizim 7 yildir sitemizde baktigimiz bir kopegimiz var, daha once bakimini baska bir bayan yaptiriyordu fakat o tasininca benim komsum 1 yildir bu hayvanin asilarini ustlendi ama ozgurluge alisIk oldugundan dolayi site icinde duruyordu.

Gecen hafta sali gunu( 26.3.) oglen saatlerinde site icerisinden bir komsu kopegin sol arka ayaginin uzerinden resmen parcalayarak arabasiyla gecti ve ben bunu evimin balkonundan cok net bir sekilde gordum..

Carpan sahis ;
Ben carpmadim kopek bana carpti ” diyerek savunma yapti, biz arac kaskosu ile karsilanabilir, en azindan 1800 liralik faturanin yarisini odeyebilirsiniz, yarisinida biz karsilayalim dememize ragmen hic bir sekilde tedavi masraflarini ustlenmedi..
Benimle ugrasmayin diyerek tehtid etti..

Ben caresizlikten once Buca Belediye veterinerligini aradim, onlar kopegi goturduler muayene sonrasinda bana kirik oldugunu ve onlarin bu kirik icin yapacaklari birsey olmadigini soylediler bende kopegi geri getirmelerini istedim sonrasinda kopegi alsancakta Ronesans veterinerlige goturdum ilk mudahalelerin sonucunda enfeksiyonu giderilip gecen cuma gunu ameliyat oldu,

Su an durumu iyi ama eskisi gibi bir hayat yasayamiyacak…
Zavalli kopegimize carpan kisinin cezasiz kalmasini istemiyorum bunun icin neler yapabilirim size danismak istemistim ilginiz icin tesekkur ederim…

Kopegimize carpan Kisi
Adi DURSUN YILMAZ
Arabasinin markasi GRI RENAULT MEGANE
Arabanin plakasi 35 AU 6526
cep telefon numarasi 05334730446
EV ADRESI HALIT ALPMAN SITESI SEYHAN MAHALLESI 556/6 SOKAK NO:5 DAIRE :12 KAT :3  MANOLYA APARTMANI AKINCILAR -BUCA
ILGINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM ESIN HANIM CEZASIZ KALMASIN SIZE GUVENIYORUM.
————————————————————————–

HAYVANLARI KORUMA KANUNU

Kanun No. 5199

Kabul Tarihi : 24.6.2004

BIRINCI KISIM
Genel Hukumler
BIRINCI BOLUM
Amac, Kapsam, Tanimlar ve Ilkeler
Amac
MADDE 1. – Bu Kanunun amaci; hayvanlarin rahat yasamlarini ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanlarin aci, istirap ve eziyet cekmelerine karsi en iyi sekilde korunmalarini, her turlu magduriyetlerinin onlenmesini saglamaktir.
EK 2 Yasaklar
MADDE 14. – Hayvanlarla ilgili yasaklar sunlardir:
a) Hayvanlara kasitli olarak kotu davranmak, acimasiz ve zalimce islem yapmak, dovmek, ac ve susuz birakmak, asiri soguga ve sicaga maruz birakmak, bakimlarini ihmal etmek, fiziksel ve psIkolojik aci cektirmek.

 

Paylaş