Dünyada hiçbir canlı türü, genelde kendi türünün dışında bir canlıyla  birleşmeye yeltenmez. Destek Konusunda Saplantılı Ve Normal Yoldan Bu Desteği Sağlayamamış Kişilerde görülen bir hastalık da sayılan bu eylemler  Hollanda’da suç kapsamında !

…………………………

ADAPAZARI’nın Karasu İlçesi’e bağlı Konacık Köyü’nde İstanbul’da imamlık yapan Ali K.’nın evindeki yatak odasında, çaldığı tavuğa tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan gence, Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğü, tavuğa tecavüzden 300, tecavüz ederek ölümüne sebebiyet verdiği için de 600 YTL olmak üzere toplam 900 YTL para cezası kesti.

 

Konacık Köyü’nde meydana gelen olayda 17 yaşındaki T.H. İstanbul’da imamlık yapan Ali K.’nın boş olan evinden çıkarken görüldü. jandarmaya haber verilmesi üzerine İstanbul’dan çağrılan ev sahibi evininin yatak odasındaki yatağında kanlar içerisinde tavuk leşi buldu. Jandarma yaptığı araştırma, evin yatak odasında T.H. ya ait kanlı pantolon bulunca olay ortaya çıktı.

Jandarmadaki ifadesinde suçlamaları kabul eden T.H. serbest bırakılırken, Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğü 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre işlem başlattı. Dün köye giden Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, tavuğa tecavüz ederek öldürdüğü öne sürülen T.H. ile görüştü. Jandarma ve Cumhuriyet Savcılığı’ndan da tutanakları alan ekipler T.H.’ye 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca işlem yaptı. Buna göre T.H.’ye kanunun 14’üncü maddesinin J bendinde yer alan ‘Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, işkence yapmak’ suçundan 300 YTL, yine aynı kanunun hayvanların öldürülmesiyle ilgili 13’üncü maddesinden de 600 YTL olmak üzere toplam 900 YTL para cezası kesildi.

Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)

Paylaş