ahmet_yildiz_dava_son_hali

Federasyonumuza , diğer derneklere , gazetecilere  ve hatta üniversite hocalarına asılsız ve belgesiz olarak saldırılarıyla sosyal paylaşım ortamlarında hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren Ahmet Fırat Yıldız için Adana Savcılığına başvurumuz üzerine iki yıla kadar hapis istemiyle CEZA DAVASI açıldı.
Hatırlanacağı üzere Ahmet Fırat Yıldız yine hakaret etmesi nedeniyle geçtiğimiz yıl Ankara 9 Sulh Ceza mahkemesi 2010/413E- 2011 / 72 K sayılı dosyası ile  mahkum olmuştu. Daha önceden de mahkumiyetinin olması olası cezada tecil hükümlerinin işlememesi , cezanın artırılması  ve başka bir suçtan dolayı yeniden sabıkalı olmasına neden olacak.
Sanığa , federasyonumuz avukatları tarafından Istanbul 19. Asliye Hukuk mahkemesinde de  2012/ 328 E  sayılı dosyası ile hakaret ve mesnetsiz iddialarından dolayı ayrıca 10 bin liralık manevi tazminat davası ve ceza davaları da açıldı.
Bu davalar da halen Istanbul’da ki hukuk mahkemelerinde ( 18 Haziran 2013 tarihinde duruşmalı )  ve  Adana ceza mahkemesinde devam ediyor. 19.Asliye hukuk mahkemesinde devam eden  davada dellillerin sunulması aşamasına geçildi. Bugüne kadar bir çok belge ve delil sunacağını iddia eden davalı dosyalara hiçbir belgeyi sunmadığı gibi duruşmalara da katılmıyor.  Daha önceki davalarda yaptığı gibi davalı / sanık adresini değişitirip tebligat almayarak davayı başından savacağını düşünüyor. ( aynı taktiği hatırlarsanız hayvanları koruma derneğinden Gamze Erkök de yapmış buna rağmen amerikada olmasına rağmen tabligatlar yapılmış , açılan tüm ceza davaları gıyabında devam etmeye başlayınca duruşmalara katılmak zorunda kalmıştı )

( Ahmet Fırat Yıldız ‘ın yine benzer konularda  daha önce aleyhine açılan diğer davalara da katılmadığını da zaten öğrenmiştik. ) Genelde bu tipten hakaret eden kişiler IP numaralarını değiştirerek ya da konu dava açılma aşamasına geldiğinde ev adreslerini değiştirerek kendilerine ulaşılmamasını sağlayarak kurtaracaklarını sanıyorlar. Oysa tebligat yasası ve HMK tüm bunları düşünerek gerekli tedbirleri almış durumda. Yani internette “asarım ,keserim, ispat ederim diyenler ; magalda kül , tesbihte püskül , hayvanseverelrik edebiyatında fasikül bırakmayan bir çok kişi ispat aşamasında arazi durumunda olması o kadar tanıdık bir durumki..)
Paylaş