Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğüne Göndermiş Olduğumuz Dilekçemize Yanıt

Sayın Berna ÖZÜDOĞRU

Emniyet Genel Müdürlüğüne yapmış olduğunuz Şikayet Dilekçesi Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince incelenmiş olup;olaya karışan 5 çocuk tespit edilmiş, adli makamlara intikal ettirilen konu hakkında Şanliurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat başlatılmıştır.

Bilgilerinize rica ederiz.

__________________________________________
Sanlıurfa Emniyet Mudurlugu Toplum Destekli Sube
Mudurlugune,

28.11.2010 Tarihinde   yaslari 8 ila 14 arasinda degisen cocuklarin, sokakta buldukları 2 kopegi, oyun oynadıkları gerekcesi ile dovusturerek, bu hayvanlara iskence ettiklerini (asagida ektede goreceginiz) basin araciligi ile ogrenmis bulunmaktayiz. Bu cocuklar, dövüş sırasında şiddeti artırmak için köpeklere ellerindeki tahtalarla vurup, üzerlerine taş atıp onları daha da öfkelendirerek, eziyet ederek, buyuk bir suc islemektedirler.

Bu baglamda;

Emniyet Gene Mudurlugu Cocuk Sube Mudurlugu/Buro Amirligi Kurulus, Gorev Ve Çalisma Yonetmeliginin   7. Maddesinin d) Çocuğa karşı ve çocuk tarafından suç işlenmesini önleyici çalışmalar yürütmek, ile  e) Suç işlemiş veya suça yönelmiş çocuklar ile korunmaya muhtaç çocukları suça iten etkenlerin tespiti için sosyal çalışmacı tarafından araştırma yapılmasını sağlamak, maddeleri geregi, hayvanlara iskence yapan ve eger tedbir alinmazsa gelecekte insanlara da zarar verebilecek ve potansiyel suclu olmaya aday  bu cocuklar icin   COCUK SUBE MUDURLUGUNUZ tarafindan inceleme yapilmasini talep etmekteyiz.
Ayrica bu cocuklarin aileri hakkinda da emniyet genel mudurlugunuz tarafindan ayrica bir sorusturma acilmasini talep etmekteyiz.
Konuya  iliskin  uygulamaniz ve alinacak tedbirler hakkinda 4982 sayili Bilgi Edinme Kanunu ve 3071 sayili Dilekce Hakki Kanunu geregince yasal suresi icinde tarafimiza bilgi verilmesini emir ve musaadelerinize arz ederiz.  Saygilarimizla

Berna Ozudogru
HAYTAP Hayvan Haklari Fedrasyonu Temsilcisi
Tc No:20671120548
Adres:Kirechane sk. No:1 Arnavutkoy/ISTANBUL

Dagitim: BIMER, Urfa Valiligi, Ulusal ve Yerel Basin kuruluslari
Ek 1..haber linki

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16397050.asp?gid=373

Daha Önce Yazılan Dilekçe ve Hayvanlara ”Çocuk Eziyetinde” Yapılacak Müracaatlar İçin Tıkla…

Paylaş