Bu midilliler güney İngiltere’de bulunan, 1079 yılından sonra “I. William” tarafından avlanma alanı olarak kullanılmış olan New Forest’ta yaşarlar. Adını New Forest Milli Parkı’ndan almıştır. Dayanıklılığıyla, güçlülüğüyle ve adımlarının sağlamlığıyla tanınır. Ailenin her üyesinin binebilmesine uygun aile midillileridirler. Genellikle şefkatli ve uysal tavırları çocuklar tarafından kolay idare edilebilmelerine olanak sağlar.

Özellikleri

Temkinli yürüyüşleri ve kolay adaptasyonlarıyla bilinen New Forest midillileri genellikle düzgün eğimli omuzları ve düz hareketleri ile ortaya çıkan iyi bir biniş becerisine sahiptir. Kısa sırtları ve güçlü oturakları vardır eyer kısımları derindir. Kafaları düzgün oranlıdır, profilden düzdür, geniş bir alınları vardır, güzel oranlı kulakları, küçük gözleri, belirgin burun delikleri vardır. Boyunları, çok uzun ve kaslı olmamakla birlikte, uzun ve bütün bir yeleye sahiptir; omuzbaşları öne çıkar, sağrıları geniş ve eğimlidir, kuyrukları düzgündür, uzun ve tüylüdür, göğüsleri derindir, ve omuzları oldukça uzun ve eğimlidir. Cidago yükseklikleri ortalamada 122-144cm  uzunluğundadırlar ve alacalı ya da benekli dışında her renk olabilirler. En yaygın renkleri ise bozun değişik tonlarıdır ve kafadaki ve bacaklardaki beyaz lekeler kabul edilebilir. Bacakları sağlam, kaslı ve etlidir, geniş ve belirgin eklemleri, belirgin tendonları vardır, ve sert toynaklı düzgün şekilli ayakları vardır.

Ailenin her üyesinin binebilmesine uygun aile midillileridirler. Genellikle şefkatli ve uysal tavırları çocuklar tarafından kolay idare edilebilmelerine olanak sağlar. Günümüzde ormanda ortalama3.000 midilli bulunmaktadır ve otlak alanlarının sahipleri olan “yerliler” e aittirler. Genellikle New Forest Beaulieu yol kenarlarında satılmak, damgalanmak ya da kuyrukları işaretlenmek üzere dizili halde dururlar.

Ayırt Edici Özelllikleri

Bilinmiyor

Irkın Yatkın Olduğu Hastalıklar

  • Bilinmiyor

Irkın Kan Hattı

  • Arap Atı
  • Dartmoor
  • Exmoor
  • Galler
  • Highland Pony
Paylaş