Adliyede ‘Cindy’ kavgası

İstanbul’da Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki “Cindy” isimli Golden Retriever cinsi köpeğin dövülerek kafatasının kırılmasına ilişkin dava dün görülmeye başlandı.

Rehabilitasyon merkezinde görevli veteriner hekim ve veteriner işleri müdürü “Görevi kötüye kullanma” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.Sanıklardan Ayhan Akbulut savunmasında, “Adı geçen köpek, nisan ayında bakım merkezinde işçi olarak çalışan Adem İnce’yi ısırmıştı. Hastanede kendisine iki gün rapor verilmişti. Adem İnce taşeron firmanın elamanı olduğu için yasal işlemlerin yapılması amacıyla dosyayı ilgili destek hizmetleri müdürlüğüne gönderdik. Nisan ayının 15’inde iş akdi feshedildi. Herhangi bir gecikme ve ihmal göstermedik” dedi.

Duruşma sonunda, suçtan zarar görme ihtimaline karşı müştekilerin duruşmaya kabulüne karar verildi. Sanıkların belirttiği tanıkların dinlenmesi için duruşma ertelendi. Duruşma çıkışında sanıkların yakınlarıyla şikayetçiler arasında arbede çıktı.

Sarıyer Belediyesi Kısırkaya Rehabilitasyon Merkezi

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/adliyede-cindy-kavgasi-gundem-2423581/

Paylaş