Çıkar amaçlı suç örgütünün kaçırdığı kişileri korkutmak için kullandığı aslanlara Amerika’dan iki eş getirildi. Vatandaşlar mafyanın aslanlarını görmek için akın etti.

İSTANBUL polisinin çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlediği Okyanus operasyonunda sekizi eski polis, biri eski asker, dokuzu kamu görevlisi 19 kişi gözaltına alınmıştı. M.S.M.’nin çeteyi Beykoz’daki kameralarla izlenen, yüksek duvarlı ve işkence odaları olan Boğaz manzaralı lüks villasından yönettiği ortaya çıkmıştı.
Özel evinin bahçesinde bulunan iki aslan ve bir kaplanın ise çetenin korkutmak istediği kişilere karşı baskı için kullandığı iddia edilmişti.
Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne gönderilen aslanlar için ABD Santiago Hayvanat Bahçesi’nden iki eş getirildi. Havaların ısınmasıyla birlikte yazlık bölümü çıkartılan hayvanlar ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Herkesin mafyanın aslanları olarak nitelenen hayvanları merak ettiğini belirten hayvanat bahçesi yetkilileri ‘Hırçın hayvanlarla karşılaşmayı bekleyen ziyaretçiler uysal aslanlarla karşılaşınca şaşırıyorlar’ dedi.

ABD Santiago Hayvanat Bahçesi’nden iki erkek aslan için iki eş getirdiklerini dile getiren Yazıcı, “İki erkek aslanımız Amerika’dan gelen eşleriyle çok mutlu. İki çift de çok iyi anlaşıyor” dedi.

Aslanların 10-15 dönüm arazi üzerine kurulan barınaklarında yaşamlarını sürdürdüğünü, yazlıklarının havuzlu, kışlıklarının ise ısıtma sistemli olduğunu ifade eden Yazıcı, ”Aslanlar için doğal ortamlarına yakın bir barınak yaptık. Günde her biri 5-6 kilo et yiyor. Yaz aylarında bu rakam biraz daha düşüyor. Kendilerini ilgi de çok fazla. Kapıdan giren ziyaretçi mafya aslanlarını soruyor” diye konuştu.

Bilindiği üzere yasalar gereği özel mülkte ya da dernekte vahşi hayvan statüsünde bulunan aslan , kaplan , ayı gibi hayvanlar beslenemiyor , özel zevk için bile olsa tutulamıyor.

Paylaş