Kedi ve köpek mamalarını tercih ederken en önemli faktör kalite ve lezzettir.

Tanınmış kedi ve köpek mama markaları bile bazen letteti tutturamamaktadırlar. Bu aslında mama fiemalarının en büyük araştırma yaptıkları konu olmakla birlikte argelerine büyük finans ayırmaktadırlar.

Kedi amması ve köpek maması tercih ederken küçük dostunuzun damak zevki oldukça etkilidir.Dünyanın en iyi mamasını atın tabakta sunsanız burun kıvıran bir pet iniz varsa bu sizi rahatsız edecektir.Bazı mama firmaları kaliteden uzak ama lezzetli mamalar üretmektedirler. Bu konuda uzman Veteriner Hekişnleri tavsiyesi öncelikle mamanın kalitesidir.

Mamanın kalitesinde en büyük faktör Kedi ve Köpek mamasında kullanılan hammaddenin kalitesidir. kaliteli bir mama tercih ettikten sonra sizlerin yapması gereken mamaların deneme boylarından alıp kaliteliler içerisinde acaba ssizin dostunuz hangisini beğenecek in cevabını bulmak olmalıdır. Ama asla ve asla kaliteden ödün verilmemelidir. Hal böyleyken mama tercihini öncelik kalite akabinde petinize uygun mamalardan ona sunmak ve lezzet tercihini belirlemek olmalıdır.

Paylaş