Kütahya Hayvan Barınağı’nda vahşet: Kan donduran görüntüler

2757

 

Kütahya Hayvan Barınağı’nda çekildiği belirtilen dehşet verici görüntüler hayvanseverler tarafından büyük tepki topladı. Görüntülerde yavru köpeklerin acılar içerisinde bağırdığı görülüyor. Barınaktaki kötü koşulları protesto eden hayvanseverler tarafından imza kampanyası başlatıldı.

HAYVANLAR AÇLIKTAN BİRBİRLERİNİ YİYOR

Hayvan Dostları adlı grup change.org üzerinde bir imza kampanyası açarak vahşete tepki göstermeye çağırdı. Kampanya duyurusunda

Kütahya Hayvan Barınağı’nda hayvanlara resmen eziyet ediliyor!

Hayvanlar açlıktan birbirlerini yiyor, birbirlerini parçalayarak öldürüyorlar! Çok kötü ortamda bulunuyorlar! Videolar tamamen gerçektir! Lütfen bu katliama dur deyin, hayvanlarımıza yapılan eziyete göz yummayın. Yetkililerden konuya sessiz kalmamalarını önemle rica ediyorum. Hepinizden destek bekliyorum” ifadeleri kullanıldı.

SORUŞTURMA AÇILDI

KÜTAHYA hayvan barınağında yavru bir köpeğin diğer köpekler tarafından parçalaması üzerine Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu soruşturma başlattıklarını açıkladı. Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da bir grup hayvansever ve basın mensupları ile birlikte barınağa giderek incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu büyük üzüntü duydukları olayla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi. Saraçoğlu, şöyle dedi:

“Köpekler birbirlerine girip kavga ediyorlar. İki köpek bir köpeğin kafasını kopartıyor birkaçını da yaralıyor. Bu sırada barınağa gezmek için gelen hayvansever durumu görüp görevlilere bildiriyor. Veteriner, yaralıya müdahale ederken oradaki bir görevlide kafası kopan köpeği dışarı çıkartıyor. Kütahya Belediyesi olarak gerekli soruşturmayı açtık, olayı aydınlatmaya gayret göstereceğiz. Bu bir kere bizim kabul ettiğimiz ya da kabul edebileceğimiz bir olay değil.”

Göreve geldiklerinden bugüne kadar sokak hayvanlarına bakma konusunda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Saraçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bakımevimizin kapasitesi maalesef biraz küçük. Barınağımızın büyütülmesi, bölgede örnek gösterilecek bir barınak olması konusunda çalışma yaptık. Barınağın arkasındaki 40 dönüm arazinin tahsisi bize gerçekleşti. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan da destek alarak burada bir proje geliştirdik. Bununla anılmak isterdik. Ama farklı bir şekilde anılmak bizleri üzdü. 2 milyon 450 bin liralık bir yatırımı bu bölgeye yapıyoruz. Hayvan barınağını büyütmekle kalmayıp, sadece kedi ve köpek değil diğer hayvanların da burada bakımını yapmak için bu projeyi gerçekleştireceğiz.”

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduklarını ifade ederek, “Böyle bir olaydan dolayı bir belediye başkanı olarak üzgün olduğumu söylüyorum. Bunu açık açık itiraf ediyorum. Bu nokta itibariyle bununla ilgili ve bundan sonra olmaması noktasında gerekli çalışmaların düzenlemelerin yapılacağını da sizlerin ve basın huzuruda söz veriyorum. Bundan dolayı özür dilemek gerekiyor ise ben özür dilerim bir belediye başkanı olarak” dedi.
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, çevre illerden kamyonlarla sokak hayvanlarının Kütahya’ya getirilip bırakıldığını, bunun da kendileri için büyük sorun oluşturduğunu ekledi.

 

Not: Dehşet verici görüntüleri olumsuz örnek teşkil ettiği için paylaşmadık, anlayışla karşılıyacağınızı umuyoruz.

Kütahya Belediyesi Hayvan Bakım Evi : http://akvaryum.blue/kutahya-belediyesi/

 

 

kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/651054/Kutahya_Hayvan_Barinagi_nda_vahset__Kan_donduran_goruntuler.html

Paylaş