Kedi Burçları

Koç ( 21 Mart-20 Nisan): Bu kediler kendilerini dahi zannederler. Yanılacaklarını kabul edemezler. Herşeyin en iyisini onlar biliyordur. Sizin tecrübelerinize güvenmezler. Hastalandıklarında, onlara uygun tedaviyi uygulamak zor olur çünkü zanlarına göre, sizden de veterinerinizden de daha çok bilgiye sahiptirler. Kendileri çok iyi tanırlar. Bu kediler inatçı olurlar. Onları birşeye razı etmek zordur. Yemek seçiminde en çok kapris yapan kediler bunlardan olabilir. Cesurdurlar ama bazen de süt dökmüş kedi olurlar. Yani çok munis, içe dönük ve yardıma muhtaç görünümünde. Yakınlarına çok düşkün olurlar. İhanet etmezler. Zamam zaman kıskançlıkları tutar. Onlarla ilgilenmenizi çok sever ve bunu daima talep ederler.

Boğa (21 Nisan-21 Mayıs): Tıpkı insan boğaları gibi, tüm güzelliklere karşı aşırı bir dikkatleri vardır. Doğayı çok severler. Kediniz bu burçtan ise onu mutlaka tasma ile veya kucağınızda gezdirin. Evlerine çok düşkün olurlar ama güzel mekanlar, eşyalar görmek isterler. Bir boğa kedisi, evdeki mekan seçimine de özen gösterir. Onun için bir iki değil, birkaç dinlenme, izleme yeri hazırlarsanız, onu çok mutlu edersiniz. Yemek yemeyi çok severler. Kısırlaştırma ertesinde en çok kilo alan kedilerdir. Takıntılı bazı huyları vardır. Bu bir davranış veya besin olabilir. Takıntılarını yok etmeye kalkışmayın, onu üzersiniz. Kızgınlık zamanları da sizi diğer kedilere göre fazla üzebilir. Kısırlaştırılmayacaklarsa, çiftleşmelerine izin vermek en iyisi olur. Bu kediler genelde çok nazik olurlar.

İkizler: (22 Mayıs-22 Haziran): Çok hareketli kedilerdir. Tırmalalarına, bir nesneyi tutmaya çalışmalarına çok rastlarsınız. Evin içinde hayali avlar yaratmada üstlerine yoktur. Usanmadan oradan oraya koşarlar. En zeki kedilerdir. Sizin ne beklediğinizi de anında kavrarlar. Bu kediler çok tedirgin de olurlar. Veteriner günlerinde sizi çok üzebilirler. Korkaktırlar. Onunla çok oyun oynamanız gerekir. İçinde biriken ve doğasından gelen fazla enerjiyi böyle boşaltabilirsiniz. Bu kediler yabancılardan çekinmezler. Sokulgandırlar.

Yengeç (23 Haziran-22 Temmuz): Bu grupdaki kediler çok sevecen olurlar.Sevimliliklerine diyecek yoktur. Boğa kedileri gibi fazla evcildirler.Evden dışarı çıkmak istemezler, eğer evleri de diledikleri gibiyse, evde canları hiç sıkılmaz. Okşanmayı, gıdıklanmayı çok severler. Kucak kedilerinin yengeç olanı çoğunluktadır. Bu kediler’in davranış bozukluğuna pek rastlanmaz. Psikolojik halleri değişime en az uğrayan kedilerdendirler. Sahibiyle (veya sahip olduğu kişyle) çok iyi iletişim kurarlar. Buna karşın zaman zaman hassas davranıp size küsebilirler. Ama çok çabuk barışırlar. İlgi bekler ama aldığı ilgiye aynıyla karşılık vermeyi de ihmal etmezler.

Aslan: (23 Temmuz-22 Ağustos: Bu kediler çok gurulu olurlar. Kaplan’a en çok benzeyen kedilerdir. Evdeki kaplan deyişi, bunları kasıtla söylenmiş olmalı. Hareketleri, yürüyüşleri, atılışları size belgesellerde izlediğiniz hayvanat bahçelerinde seyrettiğiniz kaplanları anımsatır. Güzel kedilerdir. Gösterişlidirler. Herkes bu kediler için iltifat ederse hiç şaşmayın. Güzelliklerinin bilincinde olduklarından nazlı olurlar.Şımartılmayı arzu eder, bir kez şımartılırlarsa bir daha iflah olmazlar.

Başak; (23 Ağustos-22 Eylül): Çok yumuşak huyludurlar. Tırmık atmayı sevmezler. Uslu olarak vakit geçirmek yaramazlık yapmaktan çok daha akıllıcadır. Sakinlikleri sizi rahatsız edecek boyuta ulaşabilir ama bu kedilerin kendilerine has zarif pozları ve alımlı hareketleri vardır. Temizliklerine başak insanları gibi düşkün olurlar. Hele bir de dişi bir kediyse, temizlikte size bile ders verir, gösterdiği titizlikle ağzınızı açıkta bırakabilirler. Uçarı yanları yoktur. Bu burçtaki bir kediyi almışsanız evinize, isim koymak için beklemeyin çünkü isimlendirmenize yardımcı olacak belirgin vasıfları yoktur. Yalnız kalmayı hiç sevmediklerinden evde sizi hiç yalnız bırakmayacaklardır.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim): Bu kediler sevgi dolu olurlar. Hiç tanımadıkları insanlara bile öyle yakın davranırlar ki onu kıskanabilirsiniz. Vücutlarını bir dansçı gibi kullanabilirler. Seslere karşı çok duyarlıdırlar. Onlarla konuşulmasını severler. Bir siyam terazi ise işiniz oldukça zor olacaktır. Gevezeliğini dinlemek yetmeyecek, siz de konuşmak zorunda kalacaksınız. Teraziler için süs tasmaları almak çok yerinde olur. Bu kedilere renkli, güzel tasmalar çok yakışır. Uysal oldukları için onları okşamaya, taramaya bayılırsınız.

Akrep: (23 Ekim-21 Kasım): Akrep insanları gibi tutkulu, kaprisli, çekici ve tatminsiz olurlar. Kaprislerine karşı asla çekemem demeyin. Bu kediler çok meraklı ve ihtiraslı olurlar. Merak ettiğini mutlaka görmesi, koklaması gerekir. Önlemeye kalkışmak boş bir çaba olur zira akrep kedileri istediklerine ulaşmak uğruna canlarını bile feda edebilirler. Siyam kedileri gibi kıskanç olurlar. Bir siyam akrep ise işiniz müşkilleşti demektir. Sizi herkesten kıskanacaktır. Akrep kedileri ile sağlıklı iletişim zor kurulur ama bir kez onun dostluğunu kazandıysanız, deymesinler keyfinize. Çok iyi bir dost olurlar. Buna rağmen sahiplarine bağlanmazlar. Biraz vefasız olurlar. Bedenlerini en kıvrak kullanabilen kedilerdendirler. Onun gövdenizde dolaşması, size cinsel çağrışımlar yaptıracak kadar tesirlidir. Sezgileri kuvvetlidir.

Yay; (22 Kasım-21 Aralık): Bu kediler çok şanslı olurlar. Dört ayakları üstüne düşerler hep. Kazaya, öldürücü bir hastalığa, herhangi bir talihsizliğe uğrama oranları çok düşüktür. Kumar oynayacaksanız, kedinizi de yanınıza almanızı öneririm. Yay kedileri çok iyimserdirler. Canlarını sıkacak durumlarda bile, gönüllerini eğlendirecek oyunlar keşfetmesini bilirler. Yalnızlıktan en az sıkılan kedilerdir. Yemeğe ve uykuya düşkün olmazlar. Gece yarılarında sizi uyandırmalarına hiç kızmayın. İyi niyetli kedilerdir. Kendilerine dönük bir saldırı bile olsa asla zarar vermeyi tasarlamazlar.

Oğlak (22 Aralık-21 Ocak): Oğlak kedileri, sessiz ve hesapçıdırlar. Birlikte yaşamı paylaştıkları kişiye bile güvenmeleri zaman alır. Çok tedbircidirler. Kendilerini güvende hissetmeden tehlikeli olabilecek hiçbirşeye yanaşmazlar. Durgundurlar. Zor ve geç sevmelerine rağmen sevdiklerine karşı sahiplenicidirler. Bir kere sevdikten sonra toz kondurmazlar. Tanımadıklarına yakın olmaktan kaçınırlar. Eve başkaları geldiğinde huzursuz olurlar. Bir köşeye saklanabilirler. Kokulara karşı duyarlılıkları fazladır. Onlara ait eşyalara dokunulmasından rahatsız olurlar. Soğuk görünümlerinin altında masum ve çok sıcak bir yanları vardır. Bunu ortaya çıkarmayı başarabilirseniz çok özel ve başkalarına kapalı bir ilişkiniz olacaktır.

Kova (22 Ocak-19 Şubat): En zeki kediler için ikizler demiştik. İnsanlarında olduğu gibi en zeki ikizlerken en akıllı da kovalardır. Çok çabuk ve anında kavrarlar. Hareketlerinde, oyunlarında aşırıya gitmezler. En dengeli kedilerdir. Kendilerine güvenleri tamdır. Çok sağlam ayak basarlar. Detayları çok olan her makine, oyuncak, oda onlar için idealdir. Yorulmadan ayıklamayı çok severler. Verin önlerine bir yap-boz, neredeyse yapacaklarına inandırır sizi. Parçalara sahip herşeyle oynamasını çok severler. Sizinle çok iyi geçinecektir ama siz bağlanmasını ummak hata olur. Özgürlüğüne düşkün kedilerdir.

Balık: (20 Şubat-20 Mart): İçedönük olmaları yönünden balık insanlarını hatırlatırlar. Zaman zaman çok sessiz ve yalnız kalacakları ortamlara giderler. Yalnız olmak isterler ama şefkate, ilgiye daima muhtaçtırlar. Bu beklentilerini açıklamak yerine sizin anlamanızı tercih ederler. Onun için sizden uzak duran bir balık kedisinin yalnız kalmak istediğini düşünüp ona yanaşmazlık yapmayın. Gidin sevin onu. Göreceksiniz ki sizin bu ilginizi bekliyormuş. Balık kedilerinden kucağınıza atlamasını beklemeyin. Siz alın onu kucağınıza. İlk adım sizden geldiği sürece karşıklı tatminkar bir ilişkiniz olacaktır. Dostlarına bağlanır, onlara çok güvenirler.

Paylaş