BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

…..

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na aykırı olarak belediyeniz görevlileri tarafından, sokaklarda yaşam savaşı veren köpekler zehirlenerek katledilmektedir.

Yüz yıllardır duyarlılık,hoşgörü ve merhamet duygularının damgasını vurduğu ülkemiz,ne yazık ki uzun  zamandır çevre-doğa-hayvan katliamına sebep olmaktadır.Ekolojik Denge unsuru olan,hayvanlarımız,sadece insan refahı düşünülerek,bilinçsiz vatandaş şikayeti sonucu ve yerel belediyelerimizin oy kaygısıyla, hunharca katledilmektedirler.Besi zincirinin önemi göz ardı edilmektedir.

Yüzyıllardır öldürmek çözüm olmamıştır. Yönetimlerin ve kişilerin hem ahlaki hem de yasal görevleri, bu hayvanları rehabilite ederek (kısırlaştırıp, aşılayıp ve numaratör vasıtası ile küpeleyerek) alındığı yerde yaşamasını sağlamaktır.

Belediyeniz başkanlığının ( kanunlara riayeti ile örnek olması gereken kurum (!) ) söz konusu yasaya rağmen yapılan bu uygulama ile hiçbir anlamda uymadığı apaçık bir gerçektir.Hayvanların boş arazilerde hunharca katledildiği, insanlık onuruna yakışmayacak hareketlerle gerçekleştirilmeye çalışıldığı,kişilerin tanıklıkları ve resimlerle karşımızda durmaktadır. Yukarıda yazılanlar sadece birer iddia değil, fotoğraflanarak ispatlanmış gerçeklerdir. Aydınlık bir Türkiye’yi savunan belediyecilik ve yöneticilik zihniyeti bu değildir. 21.Yüzyılda kendini savunamayan hayvanların nasıl öldürüldüğünü görerek büyük bir üzüntü yaşamaktayız. Bu durum bizleri son derece şaşırtmakta, ürkütmekte,kendisinden başkasının yaşam hakkını savunmayan bir zihniyetin, kabul edilemez olduğunu göstermektedir. Konunun tarafımızca ne kadar önemsendiğini anlamanız için bu konunun tüm yazılı ve görsel medya organlarına duyurulacağını,faks, e-posta ve yazılı dilekçe şeklinde gerekli kurumlara iletileceğini bildiririz.

Sorumlu bir belediyecilik anlayışının gerek insanların gerekse de sorumluluk sahanız içerisinde yaşayan diğer canlıların mutlu, huzurlu ve en önemlisi temel hak ve özgürlüklerini kısıtlamadan yaşamalarını sağlamak olduğunu sizler bu ülkeyi yöneten insanlar olarak sanırım bizlerden daha iyi bilmektesinizdir. Unutmayalım ki  Dünya Yalnız Bizim Değil, bu konunun sorumluluk ve yetki sahibi belediyenizden (Belediye Başkanından, görevli işçisine dek) beklediğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu belirtir, müracaatımıza 4982 sayılı bilgi edinme yasası gereği kanuni suresi içinde yanıt ve bilgi verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Paylaş