Bölgenizde toplu hayvan katliamı , soykırımı olduğunda lütfen bu sayfada bulunan örneği ya da benzeri kendi cümlelerinize göre düzenleyip yollayın ve en önemlisi bu dilekçeyi ilgili birimlere yolladıktan sonra benim işim bitti nasıl olsa o idari makam ilgilenir demeyin. Sonuna kadar dilekçeye devam edin hatta size gelen yanıtı dahi sorgulayacak başka bir dilekçe yazın.

Web sitemizin hukuk bölümündeki dilekçelerden faydalanabilirsiniz.

Hayvanların itlafı durumunda ne yapmalıyım? nereye başvurmalıyım ? nasıl yapmalıyım ? diye bizleri doğrudan aramak ve saatlerce konuşmak yerine web sitemizde hazırlanan dilekçe örneklerini kullanabilir , başvuru yerlerini öğrenebilir ve arkadaşlarınıza da öğretebilirsiniz.

Haytap’ın çalışma prensibi yıllardır elde ettiği tecrübeleri bila bedel paylaşmak ve hayvan haklarının tabanda ses getirerek yaygınlaşmasıdır. Üyemiz olsun ya da olmasın tüm bilgilerimizin , fotoğraflarımızın , afişlerimizin , dilekçe örneklerimizin diğer dernek ve hayvan severler tarafından paylaşılması ise bizlere gurur vermektedir.

İlgili ihbar kurumunun sahipsiz hayvanlar için Orman Su İşleri Müdürlüğü olduğunu unutmayın.

Orman ve Su İşleri’ Bakanlığının  bazı şehirlerdeki müdürlükleri ( yetki devri yapılmışsa Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ) faili bulabildiği oranda itlaf yapan kişiye ceza kesme yetkisine sahiptir.

Ayrıca web sitemizdeki sık sorulan sorular (SSS) bölümünü de lütfen dikkatle okuyun.

Paylaş