Dönemim Belediye Başkanı Salih Özdemir, tüm çabalarıma rağmen insani bir çözüme yaklaşmıyordu.Zavallı hayvanlarla zabıta istediği gibi oynuyordu.Ya toplayıp dağlara atılıyordu,ya zehirleniyordu yada başka ilçelere atılıyordu.

3 yıl boyunca hayvanlara yapmadıkları kepazelik kalmamıştı.

Bir gün yine bir çok hayvan zehirlenmişti,hemen üstüne birini araba çarptı. Üstelik çarpılan sokağa atılmış bir ufak ırktı.Gerisi malum.O hızla başkana gittim Tabii ölü köpek elimde.Gerisi hayal mayal aklımda.Hele başkan biz ite,bite para harcamayız deyince olanlar oldu.

Yaptığım hoş değil tabii ama o an inanın ki gözüm kara gördü.

Başkan boş dururmu? Habercilere şizofren hastası olduğumu,Ortaca Devlet Hastanesinde buna dair kayıtlarımın olduğunu· yazılı ve görsel basına beyan etti.Tamamen hayali bir beyandı,çünkü ben hiç Türkiyede hastanade yatmamıştım.
3 yıldan fazla devam eden hakaret davasını şimdilik ben kazandım.İnşallah yargıtay onar.Mesele başkanın· para değil mesele bizlerin oyları ile devletin koltuğuna oturup bizi hiç saymalarıdır.Mesele devletin  koltuğunu kullanarak  asılsız beyanlarda bulunmak bizleri küçümsemek ve görev ihmali.Yoksa iki milyar çok bir para değil.

Bu dava· sadece Türkan DAĞDELEN davası değil,bu hepimizin davası.. Bu dava hayvanları sömürenlere,yok edenlere,onlar üzerinden haksız kazanç sağlayanlara,onların haklarını gasp edenlere karşı mücadele eden ,bu yola baş koyan herkesin davasıdır.

Sevgilerimle
Türkan DAĞDELEN
Haytap – Ortaca

 

ortaca_asliye_hukuk_karar1

ortaca_asliye_hukuk_karar2

Paylaş