Koyu Gri Normal Syrian Amerika’da 1964’te üretildi. Tüylerinin köleri koyu gridir. Cheekflash siyah haldedir. Karnında tüyler fildişi veya beyazdır. Gözleri siyah, kulakları koyu gri haldedir. Crescent’in hemen altında gri tüyler ön ayakların olduğu yere kadar gridir. Kuyrukları kıvrık olabilir. Kuyruğu kıvrık olan koyu gri syrianlarda bel kemiğinde eğim görülebilir. Bu renk çeşidine sahip olan syrianlar farklı tüy tiplerine sahip olan syrianlarla çiftleştirilerek farklı syrian hamsterler ortaya çıkabilir.

Açık Gri Normal Syrian

1965 üretilmiştir. Sırt bölgesi açık giri tüylere sahiptir. Cheekflash koyu bir renge sahiptir. Tüylerin kökleri koyu gridir. Karın fildişi rengindedir. Creccentin atında göğüs bölgesinde gri tüyler görülebilir.

Tarçın Rengi Normal Syrian

Tarçın rengi normal syrianlar 1958’de üreltilmiştir. Tüyleri sırt bölgesinde turuncu ve tarçın rengindedir. Tüylerin kökleri mavimsi gridir, daha koyu tüyler baş bölgesinde yagındır. Karın tüyleri beyaz ve fildişi rengindedir. Crescent(hilal çizgisi)’nin hemen altındaki tüyler sırttaki renkle aynı olabilir. Kulak vücuttaki baskın tüy rengi neyse o rengi alır. Cheekflash genelde koyu renkte görülür. Uzun tüylü syrianla çiftleştiklerinde uzun tüylü tarçın renkli syrianlar ortaya çıkabilir. Ayrıca baskın genli benekli tarçın rengi syrianlarda vardır.

Gümüş Grisi Normal Syrian

1985-86 yıllarında üretilmiştir. Baş kısmında koyu tüyler vardır. Tüy kökleri koyudur. Kulakalra doğru siyah tüyleri avrdır. Karın fildişi rengindedir.

Sarımsı Normal Syrian

Sarımsı syrianlar 1962 üretilmiştir. Tüylerin ucu soluk sarıdır. Karın fildişi rengindedir.

Pas Rengi Normal Syrian

İlk olarak 1961 de üretildi. Guinea(Gine) Altın Hamsteri olarakta bilnir. Tüylerin kökleri gridir. Kahveremgimsi bir kızıl renktedir. Karın fildişi rengindedir. Olgunlaştıkça tüyler koyulaşır. Kulaklar koyu giri ve gözler koyu kahverengidir.

Altın Normal Syrian

Altın sarısı rengindedir. Kulaklar koyu gridir. Tüyler hafif parlaktır ve köklerde koyu gridir. Gözler siyahtır. Karın tüleri fildişi rengindedir.

Paylaş